Katar 2022 - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej
27. października 2022

Katar rezygnuje z wymogu testów na COVID dla kibiców

Gospodarz Mistrzostw Świata Katar zrezygnował z wymogu uzyskania przez odwiedzających negatywnego testu na COVID-19 przed wyjazdem do arabskiego państwa Zatoki, poinformowało w środę ministerstwo zdrowia.

Wcześniej Katar zapowiedział fanom biorącym udział w Mistrzostwach Świata, że ​​przed odlotem lub na przejściu granicznym muszą pokazać dowód negatywnego wyniku testu na COVID-19, niezależnie od statusu ich szczepień.

Katar spodziewa się 1,2 miliona odwiedzających w okresie od 20 listopada do 18 grudnia.
 

Ministerstwo zdrowia zrezygnowało również z wymogu, aby dorośli pokazywali swój status COVID-19 w rządowej aplikacji do śledzenia kontaktów na smartfonie o nazwie Ehteraz przed wejściem na stadiony lub inne placówki, takie jak sklepy i restauracje.

Katar łagodzi ograniczenia, ponieważ „liczba przypadków COVID-19 (stale spada) na całym świecie i w Katarze oraz trwające wprowadzanie katarskiego krajowego programu szczepień przeciwko COVID-19” – czytamy w oświadczeniu.

W zeszłym tygodniu Katar złagodził zasady dotyczące masek i teraz wymaga masek tylko dla osób odwiedzających placówki opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz:

0.0039279